Võnnu Mahetalu OÜ Võnnu Mahetalu OÜ Võnnu Mahetalu OÜ Võnnu Mahetalu OÜ

Võnnu mahetalu

Võnnu mahetalu sünnihetkeks võib pidada 2013 aasta aprilli, mil Saksa päritolu Lennart von Moller ostis Tartumaal Võnnus mahajäetud kolhoosiaegsete hoonete kompleksi plaaniga hakata kunagises sigalas kanu pidama. Tänaseni on tegeletud maasikate kasvatamisega ja käima lükatud põllumajandusteenuseid pakkuv ettevõte Võnnu Agrar OÜ, Võnnu Organic OÜ ja Võnnu Oil OÜ. Talus tegutsetakse mahepõllumajanduse põhimõtetel ja möödunud aasta sügisest alates on ettevõttel ka ökosertifikaat. Hetkel kasvab Võnnu mahetalus 2000 kana, 20 lammast, ja 8 hobust.

Lennartist

Lennart Lennart on sündinud ja koolis käinud Saksamaal Hannoveri lähistel Celles. Õppinud algul ärijuhtimist ja infotehnoloogiat ning hiljem põllumajandust. Töötanud Saksamaal põllumajandusettevõttes ja puuetega laste ratsakoolis majandusala juhatajana.

“Ma olen maamees“, ütleb Lennart ise. Peale isa on kõik tema esivanemad olnud põllumehed. Lennarti vanaisale kuulus omal ajal Sõmerpalu mõis, kus ta elas ja töötas. Huvist baltisaksa juurte vastu ja saatuse tahtel jõudis Lennart Eestisse, kus nüüd juba kolmandat aastat elab ja tegutseb. Siia soovib ta jäädagi, et koos eestlannast elukaaslasega pere luua ja töötada oma talus. Lennarti eesti keele oskus täieneb iga päevaga, hetkel on koduseks keeleks nii eesti kui inglise keel.

Lennarti sõnul oli otsus Eestisse kolida tema elu parim. „Saksamaal poleks ma saanud põllumajandussektoris suurt midagi ära teha aga siin sain rentida maad, osta kolhoosiaegsed hooned ja väiketootmise käima lükata. Elu on Saksamaaga võrreldes selles mõttes erinev, et asju ajada on siin palju lihtsam“, kiidab Lennart asjaajamist Eestis.

Lennarti mõtteid mahepõllumajandusest ja kanadest

Mahemunad on maitsvad, tervislikud ja populaarsed. Mahetoidu tootmine hoiab meie elukeskkonda puhtamana. Toidu parima kvaliteedi saavutame järgides vanu traditsioone, kuid samas modernset tehnikat kasutades. Vabapidamisel ja ökoloogiliselt puhta söödaga toidetud kanad on terved ja õnnelikud ning munevad tervislikumaid mune.